3. Sınıf İngilizce Testleri

İngilizce dili, dünyada en çok konuşulan dillerden biri olmakla birlikte İngilizce öğrenilerek nitelikli üniversitelerde eğitim görme imkânı elde edilebildiği gibi yüksek ücret karşılığında prestijli meslekleri icra etme fırsatı elde edilebilir. Bununla birlikte ekonomik faaliyetlerin yaygınlaştığı günümüzde şirket ve firmalar, İngilizce bilen personel ihtiyaçları her geçen gün artmaktadır. Önemli iş fırsatları yakalamak için İngilizce bilmek en önemli avantajlardandır. İngilizce bilmenin kişiye sağladığı faydalan ve farkındalık nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilkokuldan başlamak üzere ortaokul ve liselerde öğrencilerin eğitim almak zorunda oldukları derslerden biri olarak müfredatta yer verilmiştir. Haftalık olarak belli saatler diliminde İngilizce öğretmenleri tarafından İngilizce dersi öğretilir. İngilizce öğrenmenin kişiye sağladığı avantajlar bakımından elde edilecek fırsatlar göz önünde bulundurularak bu dili öğrenmek için gayret sarf edilmelidir. 3. Sınıf İngilizce testleri çözülerek, ilkokulda anlatılan İngilizce ’ye ait konuların pekiştirilmesi sağlanabilir.

3. Sınıf İngilizce Konuları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen müfredat doğrultusunda, 3. sınıf İngilizce konuları ünitelere göre dağılımları aşağıda belirtilmiştir.

1. Dönem 3. Sınıf İngilizce Konuları

  • Unit 1: Greeting (selamlama, karşılama)
  • Unit 2: My Family (ailem)
  • Unit 3: People I Love (sevdiğim insanlar)
  • Unit 4: Feelings (hisler, duygular)
  • Unit 5: Toys and Games (oyuncaklar ve oyunlar)

2.Dönem İngilizce Konuları

  • Unit 6: My House (evim)
  • Unit 7: In My City (şehrimde)
  • Unit 8: Transportation (ulaşım)
  • Unit 9: Weather (hava)
  • Unit 10: Nature (doğa)

İngilizce dili; zamanlar, gramer bakımından zengin bir dil olmakla birlikte yukarıda belirtilen 3. sınıf İngilizce konuları ilkokul öğrencilerine yönelik olarak öğretmenler tarafından detaylı bir şekilde öğretilmeye çalışılır. İngilizce dilini öğrenmek, öğrenciler açısından zorlayıcı bir durum olsa da günlük tekrarlar ve soru çözümleri ile birlikte İngilizce dilini öğrenmek pratik bir hale getirilebilir. Sitemizde ilkokul öğrencilerine yönelik uzmanlar tarafından hazırlanmış olan 3.sınıf İngilizce testleri çözülerek anlatılan konuların daha iyi anlaşılması sağlanabilir.

İngilizce Öğrenmek Neden Önemli

Evrensel bir dil olan İngilizce bilmenin kişiye sağladığı avantajlar nedeniyle günümüzde her eğitim kademesindeki öğrenciler, bu dili öğrenmek için çaba sarf ederler. Daha önce yabancı dil öğrenmek hobi gibi öğrenilmeye çalışılmış olsa da artık her sektörde İngilizce bilen elemana olan ihtiyaç, bu dili öğrenmenin önemini arttırmıştır. Yüksek ücret karşılığında para kazanmak isteyen kişiler, İngilizce öğrenerek bu avantajları ile önemli fırsatlar elde edebilirler. Lise sonrasında ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda yabancı dille eğitin veren nitelikli bölümleri kazanmak için İngilizce dilini bilmek çok önemlidir. Bununla birlikte üniversiteyi bitiren kişiler, akademik kariyer yapabilmek için yine İngilizce bilmek zorundadır. Her alanda özellikle iş sahasında, İngilizce dil şartı istenir duruma gelmiştir. Yurtdışına gitmek isteyen bireyler, İngilizce öğrenerek bu hayallerini gerçeğe dönüştürürler. Tüm bu avantajlar nedeniyle öğrencilere ilkokuldan başlamak üzere eğitimin her aşamasında, İngilizce dilini öğretmek faydalı olacaktır. İngilizce öğrenebilmek için bu dersi anlatan öğretmenler, dikkatlice dinlenmeli, önemli bilgiler not edilmeli, günlük ve haftalık olmak üzere belirli periyotlarda tekrarlar yapılmalıdır. Öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesi ve zihinde kalıcılığını arttırmak için 3. sınıf İngilizce testleri çözülmelidir.

İngilizce Testleri Çözülerek İngilizce Öğrenmek

İş dünyasının global dili olan, aynı zamanda 57 ülkenin resmi dili olarak kullanılan İngilizce, bir dünya dili olarak insanlar tarafından kullanılır. İngilizce dilini öğrenmek için farklı kaynaklardan yararlanılarak konular öğrenilmekle birlikte mutlaka İngilizce testleri çözülmelidir. Sitemizde yayınlanan 3. Sınıf İngilizce testleri uzmanlar tarafından hazırlanmış olup; İngilizceyi pratik bir şekilde öğretmek amacıyla önemli ipuçlarının yer aldığı ve öğretme tekniklerinin kullanılarak hazırlandığı soruları içerir.