8. Sınıf Matematik Testleri

Bilimin ve teknolojinin temel kaynağı olan matematik dersi okul eğitimi açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Öğrenciler için çok zor ve karmaşık bir ders olarak görülse de matematik dersi doğru kaynaklardan çalışıldığında kısa süre içerisinde başarılı olunacak bir derstir. İlkokul 1. sınıftan başlayarak matematik dersi ile ilgili kapsamlı ve detaylı bir şekilde çalışılması gerekir. Öğrenciler için oldukça önemli bir adım olan ortaöğretim 8. sınıfta matematik dersi ile ilgili tüm konuları kavramak ve en iyi şekilde anlamak önemlidir. 8. sınıfın sonunda yer alan lise sınavlarında başarılı olan öğrenciler başarısı yüksek liselere yerleşerek istedikleri üniversitenin kapısını aralamış olurlar. Özellikle lise ve üniversite sınavlarında başarıyı doğrudan etkileyen matematik dersi ile ilgili bol bol test çözümü yapılması gerekir. 8. sınıf Matematik Testleri ile konuların desteklenmesi ve kısa süre içerisinde kavranması sağlanmalıdır.

Matematik Dersinde Başarılı Olmanın Sağladığı Avantajlar

Sayısal bir ders olan matematik dersinde öğrencinin başarılı olması diğer sayısal derslerde de başarılı olmasını sağlar. Öğrencilere, analitik düşünme ve soru çözme kabiliyeti kazandıran matematik dersi ilkokul 1. sınıftan başlayarak hem okul başarısını hem de öğrencinin karşılaşacağı sınavlardaki başarısını doğrudan etkiler. Bu nedenle matematik dersini anlamak ve en iyi şekilde öğrenmek gerekir. Lise ve üniversite sınavlarında öğrencinin yapacağı matematik dersi ile ilgili bir her birine netin değeri çok yüksektir. 8. sınıf Matematik Testleri öğrencinin hızlı soru çözme kabiliyeti kazanmasına ve sayısal zekâsının gelişmesine katkı sağlar. Matematik dersi yalnızca okulda değil günlük yaşantımızda da sürekli hayatımızda yer alır. Öğrencilerin ileride hangi meslek dalını seçerse seçsin matematik daima hayatının bir parçası olacaktır.

8. Sınıf Matematik Konuları

8. sınıf matematik konuları öğrencinin lisede de karşılaşacağı önemli konulardan oluşmuştur. Ayrıca 8. sınıf matematik konuları ile ilgili lise sınavlarında çok fazla soru bulunur. Millî Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun şekilde hazırlanmış 8. sınıf konuları 1. dönem ve 2. dönem olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Konuların kaç saat işleneceği, dizilişi, sırası da daha önceden müfredata uygun şekilde belirlenmiştir. 8. Sınıf Matematik Testleri ile öğrencinin okulda öğrendiği konular desteklenerek öğrencinin daha başarılı olması sağlanır. 8. sınıf matematik konuları şunlardır:

1.Ünite

 • Çarpanlar ve Katlar
 • Üslü İfadeler

2.Ünite

 • Kareköklü İfadeler
 • Veri Analizi

3.Ünite

 • Basit Olayların Olma Olasılığı
 • Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler

4.Ünite

 • Doğrusal Denklemler
 • Eşitsizlikler

5.Ünite

 • Üçgenler
 • Eşlik ve Benzerlik

6.Ünite

 • Dönüşüm Geometrisi
 • Geometrik Cisimler

Genel itibarıyla öğrencinin matematik dersinde başarılı olması için bol bol test çözümü yapması gerekir. Birçok formül ve terimin bulunduğu matematik dersinde yapılacak test çözümleri öğrencinin konunun mantığını öğrenmesini sağlayacaktır.

Online 8. Sınıf Matematik Testleri

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte eğitim alanında da öğrencinin hayatını kolaylaştıran ve pratik çözümler sunan birçok yenilikler yapılmıştır. Özellikle online test çözümleri öğrencinin zaman kaybı yaşamadan istediği konu ile ilgili çalışma avantajı sunar. Öğrencinin okulda öğrendiği konu ile ilgili evde test çözümü yapması için online testleri tercih edebilir. 8. sınıf Matematik Testleri ile ilgili güncel müfredatı uygun şekilde hazırlanmış başarı odaklı testleri sitemizde bulabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm testler uzman kişiler tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır. Öğrencinin eğlenerek öğrenmesini sağlayan 8. sınıf Matematik Testleri ile ilgili çözümlü sorular ve karma testler de sitemizde mevcuttur. Ayrıca sitemizde müfredatta zorunlu olarak bulunan öğrencinin başarısı açısından önemli olan Türkçe, Fen Bilimleri. İngilizce, Din Kültürü, Sosyal Bilgiler gibi derslerle ilgili testler bulunur